המטבח

אנשי רבים שבוחרים לשפץ את ביתם מתמקדים תחילה באזור האהוב ביותר בבית - המטבח. הם לא לשווא החדר המושקע ביותר בבית. המטבח הם המקום המשפחתי ביותר עם ההווי המשפחתי האינטנסיבי ביותר. כולנו הרי אוהבים לאכול. ארוחות בכלל וארוחות משפחתיות בפרט הם עניין לא קטן אצלנו וכל ארוחה היא סיבה למסיבה. לכן גם בסרטים אנו נראה סצנות רבות שמתרחשות איפה שיש המטבח. כי שם אנחנו יושבים הרבה, מפטפטים, מספרים אחד לשני מה עבר עלינו במהלך היום, ולא פחות חשוב מכך - אוכלים.
 
ישנם סוגים שונים של מטבח. וכיום בחברת יגל מטבחים המציאו כל כך הרבה רעיונות לעיצובים שונים של המטבח שניתן ליצור כמעט כל רעיון שעולה על מוחכם. יש כאלה שעושים המטבח כפריים. הכו מעץ, במין ניסיון כזה ליצור אווירה רגועה ופסטורלית. אנשים אחרים מעדיפים לעצב בסגנון איטלקי. המטבח איטלקיים מאוד נפוצים אצלנו בישראל והרעיון ההפוך בדיוק מהכפרי הוא פופולארי לא פחות - יוקרה וברק.
 
מטבח הוא כרטיס הביקור שלנו כאשר באים אלינו אורחים חדשים. אפילו אם אין אנו יושבים במטבח, המטבח עדיין יישאר המוקד ממנו נלך ונחזור בעת אירוח.
 
חברה שלי שיפצה לפני כחודשיים את המטבח שלה ולא האמנתי כמה הבית כולו נראה לי לפתע שונה לגמרי. מספיק שינויים קלים בלבד די להפוך את צורתו של הבית כולו. והחדשות הטובות עוד יותר היו שהיא לא השקיעה הרבה כסף בכלל. מסתבר שאם מתכננים מראש ועושים סקר שוק מתאים בנושא של המטבח ועיצובים, ניתן לחסוך הרבה מאוד כסף. כיום יש פתרונות עיצובים זולים במיוחד משום שמעצבי הפנים הבינו שרק בצורה זו ניתן יהיה לפנות אל פלח שוק רחב יותר. וכך באמת קורה כעת, כאשר במקום קרמיקה אפשר לשים טפט ובמקום גרניט פורצלן אפשר לשים חיקוי מדויק עם קרמיקה.