מה משמעות המונח בית חכם?

ודאי נתקלתם לא אחת במושג בית חכם. אז מה זה בעצם בית חכם? בית חכם כשמו הוא- חכם, מאחר ויודע לבצע פעולות ולהפיק את התועלת המירבית מן הקיים ללא ביזבוז מיותר של אנרגיה ומשאבים.

ביתם חכם מתחיל את דרכו עוד בשלב התכנון. למעשה תכנון מפורק ומדוקדק של בית חכם יוכל להפוך את הבית שלכם לדרגת גאון ממש.

תחילה יש לבחור את המקום בו ייבנה בית חכם. איזור גאוגרפי וסביבה מתאימה ונקיה חשובים ביותר להקמת הבית ולאורח החיים של יושביו.

קביעת הזוית בה ייבנה הבית חשובה מאין כמוה. בית חכם מתוכנן כך שינצל את הארגיה הזמינה לנו. לכן רצוי לחשב את שעות השמש שי באיזור זה ביום ולמקם בית חכם בזוית שתאפשר קליטה סולרית מירבית של שמש בשעות היממה.

מאנרגיה זו יהנו תושבי הבית החכם בשלל פעולות והטבות. בראשן מים חמים ותאורה.

בית חכם אמון גם על מיחזור המים הסירקולציה והאינסטלציה. מים שהשתמשנו בהם לרחיצת כלים או כביסה יתאימו ביותר להורדת המים במיכל האסלה. מים יעברו סינון ושימוש מחדש גם ממכונת הכביסה, ממחזורי הכביסה ללא החומרים הכימיים- אם בכלל ייעשה בהם שימוש בבית חכם..

בית חכם יאובזר גם בהתאם. מיכשור חשמלי חכם מראות כמו מדיח ומכונת כביסה השוקלת את הכבסים לפני תחילת הפעולה וקובעת תוכנית מתאימה וחסכונית בזמן היא דוגמא מצויינת לכך.

בית חכם מתאים עבור אלה שמאמינים ברוח חדשה של שינוי. לכל אלה המבקשים אורח חיים אחר, חסכוני יותר, מיטיב עם הסביבה. אורח חיים מתגמל עבור הסביבה הוא אורח חיים מתגמל עבורנו ועבור ילדינו.

החזון האופטימלי הוא חזון של בנייה ירוקה של בתים חכמים בכל העולם. בינתים צעד קטן לעבר בית חכם עבורנו, הוא צעד גדול לאנושות.